Fotoksiążka - prezent dla mamy

Fotoksiążka – prezent dla mamy

Lubicie robić zdjęcia?

Ba, co za pytanie.

Obecnie nie ruszamy się bez aparatu. Jeśli akurat nie zabraliśmy ze sobą lustrzanki, to z pewnością w gotowości jest aparat w telefonie komórkowym. Codziennie na zdjęciach zatrzymujemy chwile z naszego życia. Właściwe pytanie brzmi: Co robicie ze zdjęciami? Czy przypadkiem nie lądują na dysku komputera lub telefonu zapomniane w chwili wykonania zdjęcia?

Od kiedy odkryłam fotoksiążki, problem tysięcy zapomnianych zdjęć mnie już nie dotyczą. Po każdym wakacyjnym wyjeździe, po ważnym, rodzinnym wydarzeniu, po kończącym się roku tworzę pamiątkę w postaci fotoksiążki. Wybieram najładniejsze, najciekawsze, najśmieszniejsze zdjęcia. Zamykam je w kilkudziesięciostronicowej książce, opisuję i przy każdej okazji chwalę się swoim bliskim, rodzinie i przyjaciołom. Nikt nie musi oglądać tysiąca zdjęć, z wieloma powtórzeniami. Bo fotoksiążka zawiera kwintesencję wydarzenia.

A gdyby tak przygotować piękny prezent dla najbliższej osoby? Może dla naszej mamy?

 

Jej wyjątkowy dzień zbliża się wielkimi krokami. Gdy otrzymałam propozycję stworzenia albumu dla mamy pomyślałam, że to wspaniały pomysł. Ja zakochana w fotoksiążkach. I tak powstała książka dla mojej mamy i dla mnie.

W niej zebrałam najpiękniejsze zdjęcia moich dzieci, męża i mnie z ostatnich lat. Chciałam, aby moja mama mogła na nas oglądać w chwilach największego szczęścia. Uśmiechniętych i pełnych radości.

 

Praca nad fotoksiążką

 

Tak więc wybrałam zdjęcia i rozpoczęłam tworzenie albumu dla mamy z firmą PRINTU.

Do tej pory sama projektowałam układ zdjęć w albumie. Tym razem postanowiłam jednak skorzystać z gotowego rozwiązania. Do wyboru miałam kilka projektów w temacie „Dla mamy”.

Wgrałam zdjęcia do programu online i rozpoczęłam układanie zdjęć w albumie.

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie pozmieniała gotowej propozycji. Tak więc możemy zmienić teksty, powstawiać nowe bloki tekstowe, zmieniać czcionkę, jej kolor. To samo dotyczy bloków na zdjęcia, ich wymiarów, ramek, tła. Tutaj miłe zaskoczenie. Możemy korzystać z gotowych układów stron, albo wejść w tryb ekspercki i samodzielnie wykonać układ strony.

Dodatkowo w trakcie tworzenia albumu możemy nieznacznie „obrobić” zdjęcia.

Album przygotowuje się bardzo łatwo. Program jest intuicyjny i szybki w działaniu. Praca nad fotoksiążką dla mamy była przyjemnością. Nie musicie mieć umiejętności i pomysłu na stworzenie czegoś wyjątkowego. Wystarczy, że wybierzecie zdjęcia (dla mnie to było wyzywanie), a program wykona za was najwięcej roboty.

 

Fotoksiążka- przepiękny prezent dla mamy

 

Po obiecanych 7 dniach otrzymujemy fotoksiążkę.
Książka jest bardzo dobrze zapakowana. Z całą pewnością nie ulegnie wypadkowi podczas dostawy.

To czym mnie pozytywnie zaskoczyła to to, że kolory w druku są bardzo zbliżone do tych, które widzieliśmy na ekranie. Może wyda się wam to dziwne, ale niestety nie zawsze się to zdarza.

Wewnętrzna strona okładki jest wyłożona okładziną, przez co książka nabiera wyjątkowego charakteru. Linie cięcia widoczne na projekcie zgadzają się z tym co otrzymujemy w gotowym produkcie. Dla mnie nie ma się do czego przyczepić. Otrzymałam dokładnie taką fotoksiążkę jakiej się spodziewałam.

 

Podsumowując:

 

 1. PRINTU posiada szeroki wachlarz projektów fotoksiążek, więc jeśli nie macie czasu ani pomysłu na własny pomysł to śmiało znajdziecie gotowe rozwiązanie.
 2. Można dowolnie zmieniać wybrany projekt fotoksiążki.
 3. Do dyspozycji dostajemy intuicyjny program do tworzenia albumu, dostępny online. Dla mnie to dobre rozwiązanie. Nie muszę niczego instalować na komputerze. Równocześnie program jest szybki w działaniu. Można powiedzieć, że nawet dziecko sobie poradzi.
 4. Kolory zdjęć są zbliżone do oryginalnych.
 5. Linie cięcia takie jak na projekcie.
 6. Jakość wykonania bez zarzutu.
 7. Bardzo dobrze zapakowana do transportu.

Tak więc jeśli nie macie pomysłu na prezent dla mamy, taty, babci czy innej bliskiej osoby to zachęcam do stworzenia czegoś wyjątkowego. Aż sama się dziwię, że wcześniej nie wpadłam na taki pomysł.

A jeśli akurat nie macie okazji do obdarowania swoich bliskich to możecie pozamykać ważne wydarzenia i chwile z waszego życia w książki. Instagramowicze dla was przygotowano Instabook, w którym możecie umieścić najwspanialsze zdjęcia z Instagrama – zdjęcia pobierzecie bezpośrednio z aplikacji.

 

Dla moich czytelników firma Printu przygotowała rabat 47% na dowolną książkę. Wystarczy, że wejdziecie tutaj, zostawicie swój adres mailowy, a kod rabatowy otrzymacie w wiadomości do Was. 

 

 

 

 

Album dla mamy

 

Fotoksiążka - prezent dla mamy

Fotoksiążka - prezent dla mamy

Fotoksiążka - prezent dla mamy

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, daj mi o tym znać. Każdy sygnał od Ciebie i innych moich czytelników jest dla mnie bardzo ważny. Sprawia, że chcę być jeszcze lepsza.

Chcesz docenić moją pracę? Możesz to zrobić. Wiem, że nie masz za dużo czasu, więc zrób to teraz:

7 myśli na temat “Fotoksiążka – prezent dla mamy

 1. Wiesz co? To jest fajny pomysł. Moja mama jest ciężkim człowiekiem jeśli chodzi o upodobania. Nie lubi bibelotów. A taki prezent chyba by jej sie spodobał

  1. Myślę, że tak. Gdy ja myślę co chciałabym dostać to jestem pewna, że z takiego podarku bym się ucieszyła.
   1. Bo to coś nad czym trzeba trochę popracować – nie wystarczy kupić w sklepie.
   2. Pokazuje, że mama jest dla nas ważna, skoro chciało nam się poświęcić jej trochę czasu i energii.
   3. To prezent wyjątkowy sam w sobie, bo jest niepowtarzalny.

   Pozdrawiam :)

 2. Uwielbiam fotoksiążki, dla mnie są dużo lepsze niż tradycyjne albumy, nic nie można wyrwać, nic się nie odrywa, super sprawa.

 3. Pięknie złapane chwile warto wywoływać. Podoba mi się forma fotoksiążek i chyba zainspiruję się prezentem, bo Dzień Matki tuż tuż :)

 4. Tak, fotoksiążki to są wspaniałe prezenty, pamiątki. Super prezent szczególnie dla dziadków, ale też rodzic dla rodzica nie gorszy:) Pomyślę o tym na pewno:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.