Kolejkowo we Wrocławiu na Dworcu Świebodzkim

FAKT: Każdy chłopiec lubi pociągi!

 

Jeśli nie macie dziecka płci męskiej i nie jesteście facetem to możecie tego nie rozumieć :)

Ale faceci, mali czy duzi, lubią samochody, sprzęty wojskowe oraz pociągi. Ok. są wyjątki, ale one tylko podkreślają regułę.

Jeśli chcecie zrobić swojemu małemu mężczyźnie przyjemność to zabierzcie go na dworzec. Jeśli macie czas to zorganizujcie małą przejażdżkę pociągiem. A jeśli nie macie ochoty włóczyć się po dworcach pełnych ludzi czekających, wsiadających lub śpieszących się do swoich spraw, odwiedźcie Kolejkowo.

 

Kolejowo to największa w Polsce makieta kolejowa. Ale znawcy nie znajdą tam pociągów w skali H0 czy TT, ale znacznie większe. To daje możliwości stworzenia otoczenia torowiska, które zawiera więcej szczegółów niż w klasycznych makietach. Znajdziemy tam wiele zabawnych postaci i sytuacji. Dzieci możemy zagonić do rozwiązywania różnych zagadek, np. ile krasnoludków jest w Kolejkowie, albo gdzie stoi pan czytający gazetę, co jest napisane na transparencie, ile jest dinozaurów itp.

 

Zobaczymy makietę w porze dziennej, a za chwilę światła przygasną i będziemy mieli noc.

Widać jak światłą w domach się zapalają. Można nawet zaglądnąć co kryje się w mieszkaniach bloku przy ulicy Zaporoskiej :)

 

Zabawa bardzo fajna. Czas zwiedzania ok. 30 minut jeśli wszystko chcemy dokładnie oglądnąć i pobawić się z dziećmi w odkrywców.

 

Cała nasza rodzina była bardzo zadowolona. Ja też :) Choć jestem dziewczyną też lubię samochody, pojazdy i sprzęt wojskowy, i oczywiście pociągi jeśli nie muszę nimi podróżować. Ale to już inna historia.

 

Z czego nie byłam zadowolona? Chyba byłam lekko rozczarowana ceną biletów. Jak się podliczy 4 osobową rodzinę to kwota jest zauważalna. Na szczęście można już płacić kartą. Więc wizyta w pobliskim bankomacie nie będzie potrzebna.

 

Widzieliśmy, że trwają prace nad rozszerzeniem makiety. Jeśli w związku z tym nie zmieni się cena biletów to uczucie rozczarowania myślę, że minie.

 

Nie mniej wszystkich zachęcam do odwiedzenia tego magicznego miejsca. Na prawdę warto. Twórcy nie tylko zadbali o szczegóły wykonania makiety ale również wykazali się poczuciem humoru.

 

Kolejkowo we Wrocławiu

Garść danych

210 m torowiska

9 pociągów

40 wagonów

103 budynki w tym miniatury autentycznych budowli

640 figurek ludzi i zwierząt

Kolejkowo we Wrocławiu

 

Kolejkowo we Wrocławiu

Gdzie jest Kolejkowo?

Oczywiście na dworcu :) Nieczynnym ale jednak.

Dworzec Świebodzki

pl. Orląt Lwowskich 20 B

tel. 533 499 355

Kolejkowo we Wrocławiu

Godziny otwarcia

codziennie w godzinach 10:00 – 18:00

 

 

 

 

Kolejkowo we Wrocławiu

 

Kolejkowo we Wrocławiu

 

 

 

Kolejkowo we Wrocławiu

 

Kolejkowo we Wrocławiu

 

 

Wszystkich podróżników zapraszam na opisy moich pozostałych wycieczek w zakładce WYPRAWY.

 

14 myśli na temat “FAKT: Każdy chłopiec lubi pociągi!

 1. Byłem dwa dni temu, nawet dłużej niż 30 minut. Jestem zarówno pasjonatem zabytkowych, jak i nowoczesnych pojazdów. Uczestniczę w przejazdach retro, ale i na co dzień poruszam się transportem publicznym, więc nie mogłem odpuścić sobie zobaczenia makiety. Wstęp może nie jest tani, ale warto. Kartą już też można płacić.

  1. To wyjątkowe miejsce i chętnie polecam go innym. Wspaniała makieta z wieloma żartami :)
   Co do możliwości płatności kartą to już zmieniam w tekście. Dziękuję za uwagę.

 2. Nie tylko chłopcy interesują się pociągami:) Moja 3,5 letnia córka je uwielbia i byłaby najszczęśliwszym człowiekiem na świecie widząc takie zabawki :D Ja też w sumie bym się ucieszyla

 3. Nie jestem chłopcem, a też kocham pociągi. Zwłaszcza takie zabawkowe, uwielbiam się nimi bawić! Te duże też mają swój urok, jednak mam w pamięci długie podróże w dusznych, zatłoczonych przedziałach, więc nie pałam już wielką miłością do takich podróży ;)

  1. To prawda, że podróże naszymi kolejami nie należą do najprzyjemniejszych. Mam nadzieję, że to się zmieni :) W przyszłości.

 4. Mój synek uwielbia pociągi i pewnie by tam ze szczęścia zwariował. Ma przecież w domu dwa zestawy kolejek, a przejazd pociągiem to dla niego prawdziwe święto :)

 5. Nie tylko chłopcy lubią pociągi ;) Mojej córeczki (i moja z resztą też) ulubiona bajka z czasów przedszkolnych to „Stacyjkowo”. A makieta fajna.

 6. Piękna makieta. Podziwiam kunszt twórcy/-ów.. Wlozyli w to pasję, uczucie, tyle godzin pracy – wolnego czasu. Doceniam. Szacun. :)
  Ps. Pociągów, tramwajów, metra etc. jeżdżacego po szynach nie znoszę. Przez 6 lat mieszkałem vis-a-vis magistrali kolejowej wschód-zachód, 5 kolejnych w Centrum warszawy, a na koniec obok zajezdni metra. :P

  1. Twoje nielubienie związane jest z przewlekłym przebywaniem w ich pobliżu. To się nie liczy :) albo zaliczymy Ciebie to wyjątku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.