Wyprawy

Znajdziecie tutaj nasze rodzinne wycieczki, te duże i te malutkie.

Panorama Zamku KsiążZamek Książ – jest jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce, trzecim co do wielkości po zamku w Malborku i na Wawelu. Łączy wiele stylów architektonicznych. Wzniesiony został pod koniec XIII w. jako warownia obronna przez księcia Bolka I, zwanego Surowym. Z czasem stała się rezydencją książęcą.

 

 

Propozycja rodzinnej wycieczki: Ogród Botaniczny we Wrocławiu Wizyta w magicznym świecie – w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu – zwiedziliśmy wszystkie zakątki ogrodu. Co ciekawe ogród nieustannie się zmienia, natomiast cały czas zachowuje tą magiczną nutkę. Od kiedy pamiętam zawsze uważałam to miejsce za wyjątkowe, enklawę spokoju wśród ruchu ulicznego centrum miasta. Jedynie gdy zbliżamy się do skraju ogrodu czar na chwilę znika zagłuszany odgłosami żyjącego w pośpiechu miasta.

Park Szczytnicki we WrocławiuPark Szczytnicki we Wrocławiu – inny niż znacie – zabieram Was w podróż do „starej części” parku. Nie wiem czy faktycznie jest ona starsza niż wymienione wcześniej miejsca, ale kiedy myślę o tej części partu zawsze przychodzi mi do głowy to określenie. Bez trudu znajdziecie tutaj miejsce na odpoczynek, romantyczne spotkanie z bliską Wam osobą. Ale również miejsce na zabawę Waszych dzieci – na placyku zabaw czy w alejkach obserwując ciekawskie wiewiórki.

Bolków - widok na wieżę zamkowąZamek Bolków – położony ok. 1 h drogi od Wrocławia. Nie będę zanudzać Was historią zamku. Wspomnę jedynie, że pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1277 r. za czasów księcia legnickiego Bolesława II Łysego. Jednak powstanie zamku gotyckiego wiąże się z panowaniem jego syna Bolka I. Za jego czasów powstaje potężny kamienny mur obronny wraz z systemem bram.

 

Zamek w Niemodlinie

Zamek w Niemodlinie – położony niedaleko Opola. Jeden z najstarszych i historycznie najciekawszych zamków w Polsce.

 

 

 

AirShow wAir Show 2013 Radomiu (2013 r.) to jedne z największych pokazów lotniczych w Europie. Odbywają się co 2 lata. Poprzednia edycja (XIII) była wyjątkowa. Pokazy na lotnisku obejrzało ok. 180 tysięcy ludzi. Na wystawie lotniczej prezentowano 46 samolotów i śmigłowców. Natomiast w powietrzu pokazało się w sobotę 56, a w niedzielę 54 maszyn powietrznych. Łącznie lotnisko w Radomiu gościło 216 samolotów i śmigłowce reprezentujące 20 państw.

Air Show Radom 2015 Air Show Radom 2015– kolejna dwa lata minęły i znowu jesteśmy na lotnisku w Radomiu, aby podziwiać kunszt pilotów. Uwielbiam ten dzień kiedy na niebie można oglądać potężne statki powietrzne wykonujące ewolucje. W tym roku mieliśmy również okazję do zapoznania się z Marynarką Wojenną, Wojskami Lądowymi i Specjalnymi. Czy warto było spędzić 5 godzin w samochodzie? Warto.

 

Mkną po szynach tramwajeLinia muzealna tramwaju we Wrocławiu  – Mieliśmy okazję odbyć przejażdżkę tramwajem po zabytkowej linii. I mimo że Wrocław nie stanowi dla nas tajemnicy, a jazda tramwajem nie jest dla naszych dzieci atrakcją na miarę „łał” to było to miłe przeżycie. Na chwilę przenieśliśmy się (my dorośli) do czasów młodości i przypomnieliśmy sobie jak kiedyś podróżowało się tramwajem.

 

Kolejkowo we Wrocławiu na Dworcu Świebodzkim

FAKT: Każdy chłopiec lubi pociągi – Kolejowo to największa w Polsce makieta kolejowa. Ale znawcy nie znajdą tam pociągów w skali H0 czy TT, ale znacznie większe. To daje możliwości stworzenia otoczenia torowiska, które zawiera więcej szczegółów niż w klasycznych makietach.

p

usta

Dodaj komentarz